Znajdź nas :
Polski English
 

Akcesoria

Jeśli chcemy, aby nasz basen cieszył oko swoim wyglądem, a także był miejscem, w którym możemy się zrelaksować, to musimy zadbać o zachowanie należytej czystości wody. Woda w basenach powinna być poddawana stałej filtracji zarówno mechanicznej, jak
i chemicznej. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych pozycji techniki basenowej, jakie znajdą Państwo w naszej ofercie sprzedażowej. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani szerszą ofertą, prosimy o kontakt.

1. Zestawy filtracyjne piaskowe

Efektywną metodą mechanicznego oczyszczania wody jest zastosowanie filtra piaskowego połączonego z pompą. Pompa zapewnia cyrkulację wody, począwszy od skimmera poprzez filtr piaskowy i dyszami wlotowymi z powrotem do basenu. Woda zasysana jest poprzez skimmer, w którym znajduje się sitko zatrzymujące większe zanieczyszczenia. Woda przepompowywana jest przez filtr piaskowy, w którym zatrzymują się drobne cząsteczki. Oczyszczona woda pompowana jest z powrotem do basenu. Filtr piaskowy przypomina naturalny proces filtracyjny wody.
W ofercie znajduje się bogata gama systemów filtracyjnych do małych, średnich i dużych basenów wyposażonych w zbiorniki z pierwszej klasy poliestru lub polietylenu wzmocnionego włóknem szklanym.

Zestawy filtracyjne

2. Dysze i skimmery

W ofercie posiadamy wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do uzbrojenia niecek basenowych (np. skimmery, dysze, odpływy).

Skimmer basenowy, pomaga w prosty sposób utrzymać wodę basenową w należytej czystości. Jest to punk, w którym woda z baseny jest zasysana do filtracji.

Skimmer basenowy

Dysze wlotowe – punkty gdzie przefiltrowana woda wpływa do basenu.

Dysze wlotowe

Odpływ denny służący również do zasysania wody z basenu głównie w celu poprawy cyrkulacji. Odpływ denny może być wykorzystany też do całkowitego opróżniania basenu
z wody.

Odpływ denny

3. Czyszczenie basenu:

W ofercie szeroka gama asortymentu do ręcznego jak i mechanicznego oczyszczania wody
i basenu jak np. siatki, szczotki podciśnieniowe, automaty czyszczące, odkurzacze basenowe.

Czyszczenie basenu

4. Dezynfekcja:

Filtrowanie wody w basenie i usuwanie z niej ciał stałych nie zapobiega, niestety, rozwojowi w niej bakterii. By zapobiec zanieczyszczaniu przez nie wody i niecki basenu, konieczne jest stosowanie środków chemicznych do regulacji pH, dezynfekcji, powstrzymania rozwoju glonów i koagulacji.

Dezynfekcja

5. Oświetlenie basenu

Oświetlenie jest podstawową atrakcją każdego basenu. W ofercie posiadamy kilka rodzajów oświetlenia.

Lampy halogenowe

Lampy halogenowe

Lampy LED

Dostępne w dwóch wersjach:
• Światło białe
• Zmienno-kolorowe

Lampy LED

Dryfujące lampy LED Loom

Specjalne wodoszczelne lampy z diodami LED dające niesamowity efekt w basenie. Wszystkie lampy posiadają akumulator Li- Ion, która raz naładowana wytrzymuje od 15 do 24 godzin. Wszystkimi lampami można sterować za pomocą dodatkowego pilota.

Dryfujące lampy LED Loom

6. Systemy grzewcze

Pompy ciepła to wysoce wydajny i ekonomiczny sposób na wydłużenie sezonu „basenowego”. Pompa ciepła ogrzewa wodę w basenie od kwietnia do października i będzie pracować nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.
Energia pobierana z powietrza zewnętrznego i przenoszona do wody w basenie. Każdy kW zużyty przez pompę ciepła to 4-6 kW energii zwróconej do basenu.

System grzewczy

 

 

Zapraszamy do kontaktu :

KOWALKO - BASENY OGRODOWE

 

Telefon :

660 344 073

Email : kontakt@basenykowalko.com

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2012 BASENY KOWALKO. Wszystkie prawa zastrzeżone. Design by: netkmpl studio