Znajdź nas :
Polski English
 

Montaż


Pobierz instrukcję w pliku PDF

Każdy basen dostępny w naszej ofercie jest łatwy w montażu. Nasze poliestrowe baseny ogrodowe można montować samodzielnie. Poniżej prezentujemy wskazówki dotyczące obsadzania basenów przydomowych.Instrukcja obsadzania basenów kąpielowych z laminatu

1. Należy wykopać dół o gabarytach nieco większych od wymiarów basenu (około 0,5 m
z każdej strony).

2. Na dno wykopanego dołu wysypujemy zaprawę piachu z cementem w proporcjach 7:1 (w zależności od gruntu, na mniej stabilnych gruntach należy wzmocnić zaprawę stosując proporcje 4:1, kolejno piach : cement), następnie dokonujemy bardzo dokładnego poziomowania dna. Całość zraszamy wodą.

3. Następnie zaleca się ułożyć twardy styropian pod całe dno basenu.

4. Stawiamy basen na przygotowanym wcześniej podłożu.

5. Nalewamy około 20-25 cm wody do basenu.

6. Obsypujemy boki basenu zaprawą z piachu i cementu o wspomnianych proporcjach, aż do wyrównania poziomów wody i zaprawy. Zaprawę polewamy delikatnie wodą, aby dopasowała się idealnie do kształtu basenu.

7. Dopełniamy wodę w basenie o kolejne 20-25 cm.

8. Powtarzamy czynność z punktów 6 i 7 aż do całkowitego napełnienia basenu wodą.

9. Niewielki spadek wokół basenu ma na celu odprowadzanie gromadzącej się tam wody, która mogłaby podpływać pod basen. Pod baseny powyżej 7 m wylewamy płytę betonową zbrojoną siatką metalową, grubość płyty 15 cm. Basen ustawiamy również na twardym styropianie.

*Na terenach podmokłych bądź w przypadku basenów powyżej 7m długości należy zastosować wylewkę betonową (zbrojona stalą) zamiast zaprawy z piachu i cementu (również 10-15 cm).

 

WAŻNE:

1.   Podczas obsypywania basenu poziom wody w basenie powinien być trochę wyższy od obsypki zewnętrznej.

2.   Należy zwrócić szczególną uwagę, aby boki basenu miały swój naturalny kształt (w szczególności dłuższe boki). Zbyt mocne ubijanie obsypki spowoduje wgniatanie ścian do wewnątrz basenu, natomiast zbyt luźne obsypanie spowoduje odkształcenie się ścian na zewnątrz.

3.   Bardzo ważne jest, aby odpowiednio podsypać schody basenu (mocniejsza zaprawa 1-3), a nawet je podbudować.

4.   W przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych należy wykonać odwodnienie wokół basenu.

5.   Nie wolno napełniać basenu stojącego luzem na powierzchni ziemi, ponieważ ciśnienie, jakie wywiera woda na jego ściany może spowodować rozerwanie konstrukcji!

6.    Pusty basen może zostać uniesiony przez wody gruntowe, dlatego na czas czyszczenia należy pozostawić w nim wodę, by jej poziom był równy z poziomem wód gruntowych. Na zimę poziom wody w basenie powinien być 10 cm poniżej skimera.

 

Woda w basenie szybko staje się brudna. Dostają się do niej różne zanieczyszczenia, takie jak włosy, pot, trawa czy liście, które są doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Aby oczyścić wodę w basenie, należy ją przefiltrować. Bardzo dobrze sprawdzają się filtry piaskowe.

Za pomocą pompy ssąco-tłoczącej poprzez skimmer, pobierana jest z basenu zanieczyszczona woda.

Trafia ona do zbiornika filtra wypełnionego piaskiem kwarcowym, na którym osadzają się wszelkie zanieczyszczenia, a czysta woda zostaje przez dysze wlotowe powtórnie skierowana do basenu.

Zanieczyszczenia znajdujące się na dnie basenu należy usunąć za pomocą odkurzacza basenowego.

 

Filtry są głównym urządzeniem utrzymującym czystość wody. Jednakże bez obróbki chemicznej, utrzymanie czystości w wodzie basenowej, jest niemożliwe.

Zaleca się, aby filtr piaskowy znajdował się w szczelnym pojemniku obok basenu, który należy osadzić w ziemi.

Aby filtr nie został zalany wodą deszczową lub wychlapaną z basenu, pojemnik zaopatrzono w specjalną pokrywę, która temu zapobiega.

Można również taki pojemnik (studzienkę) wykonać samodzielnie, np. wymurować.

Życzymy przyjemnej i bezpiecznej kąpieli!

 

 

Zapraszamy do kontaktu :

KOWALKO - BASENY OGRODOWE

 

Telefon :

660 344 073

Email : kontakt@basenykowalko.com

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2012 BASENY KOWALKO. Wszystkie prawa zastrzeżone. Design by: netkmpl studio